ELCOMAN je jedním z největších světových výrobců skartovacích strojů pro skartaci dokumentů a dat.

Vedení firmy se nachází 20 km severně od města Milano.  Společnost zahájila výrobu v roce 1985 a nyní dosahuje 150 000 kusů / rok, všechny jsou navrženy a vyrobeny v Itálii. Skartovačky papíru, řezačky jsou distribuovány do více než 90 zemích pod značkou KOBRA. Rozsáhlá efektivní síť distributorů a obchodníků poskytuje zákazníkům podporu, poradenství v nejlepším možném měřítku.


1985 - 1995


ELCOMAN začíná vyrábět skartovačky papíru v Itálii a je prvním výrobcem, který propaguje „elektroniku“ - systém pro automatický start / stop. První skartovací linka je v podstatě vyrobena z kovu, zatímco jakýkoli plastový materiál byl omezen na několik komponentů. Elcoman vyvíjí technologii příčného řezu. Vedle rozvoje skartovaček pro komerční použití je cílem vytvořit produkt s vysokou bezpečností pro vládní sféru, který by mohl zvládout lehce skartaci se sponami a sponkami náhodně vloženými do stroje. Požadované spolehlivosti a trvanlivosti bylo dosaženo po stovkách náročných zkoušek s různými typy oceli a technologií. Elcoman zahajuje spolupráci a intenzivní projekt s Mario Saroldi, průmyslovým návrhářem pracujícím v automobilovém průmyslu, která vede k zavedení nové řady skartovacích strojů papíru.
 

1995 - 2005


Vysoce přesná a robustní převodovka je vyvinuta a patentována společností Elcoman. Tento jedinečný hnací systém  je dodnes v centru pozornosti řada produktů KOBRA. Spolehlivost a dlouhotrvající provoz jsou základní vlastností tohoto hnacího systém a nové řada skartovacích strojů KOBRA se vyváží do 70 zemí celosvětově. V roce 1997 je výrobní systém společnosti Elcoman certifikován ISO 9000. Řada KOBRA 240 je uvedena na trh a na světě je zároveň první skartovačka schopná skartovat disky CD / DVD a diskety. Je vyvinut motor s nepřetržitým provozním motorem 24 hodin, který umožňuje skartovací operace bez nutnosti zastavení pro chlazení. Výzkum a vývoj inovací vede k novému modelu skartovačky, vhodného pro centralizované skartování, kde je možné vyprázdnit celý odpadkový koš z kanceláře. Skartovací nádoba je s rotujícími klapkami,  které se automaticky postarají o drcení materiálu.
 

2005 - 2010


Národní bezpečnostní agentura vlády USA stanoví nejpřísnější celosvětové standardy pro skartování utajovaných dokumentů. A nová řada KOBRA HS-6 je schválena NASA a zahrnuta do seznamu schválených drtičů NSA-EPL. V roce 2005 společnost Elcoman patentuje exkluzivní systém  „Energy Smart“ řízení spotřeby elektrické energie v pohotovostním režimu a automatické zapnutí stroje v úsporném režimu . Nové modely KOBRA jsou vybaveny „Automatickým olejovým systém - auto oiler “ a „ THROW AND SHRED " umožňuje skartaci zmačkaných listů papíru, které se stanou standardem ve vybraných modelech KOBRA.


Od roku 2010 do současnosti


Pro ovládání skartovaček je vyvinuta technologie dotykového ovládání a funkce spolu s LED displejem pro sledování stavu stroje během provozu. Systém automatického mazání a „Systém detekce kovů“ je integrován do strojů a možnuje vysoký komfort obsluhy a  bezpečnosti stroje. Nové a bezpečnější skartování je umožněno díky skartovačkám vybaveným automatickými podávánícími systémy.
 
Elcoman se znovu ukáže na špičce zabezpečení dat vývojem víceúčelové skartovačky KOBRA SSD, speciální skartovačky pro skartaci elektronických dat a disků.  Skartovací stroj je schopný skartovat disky SSD, smartphony, tablety, digitální paměti, USB, elektronické karty, kreditní karty, CD a DVD. Nejnovějším vývojem společnosti Elcoman je hybridní technologie. KOBRA využívá hybridní systém řízení spotřeby. Využívá energii uloženou během každého skartovacího cyklu pro zlepšení účinnosti a nulovou spotřebu elektrické energie ve stavu stand-by. Hybridní systém KOBRA umožňuje až 15% skartace díky uložené energii.