Rilecart, založil v roce 1960 Daniele Pesenti Pigna, již vlastník Cartiere Paolo Pigna S.p.A, zavedené a známé společnosti v papírenském průmyslu.
Zakladatel od svého vzniku usiluje o inovace a podporuje vývoj nového typu děrovacího stroje. Výsledkem tohoto pohonu byla výroba kvalitního drátu  a kompletní kontrola všech výrobních prvků.

Rostoucí šíření systému a poptávka po automatizaci přesvědčují Rilecart, aby kromě finálního produktu zahrnul i výrobu výrobních strojů do svých aktivit. Proces návrhu je založen na hluboké znalosti problémů, kterým čelí a díky kterým může Rilecart navázat symbiotický vztah. Rilecart chápe potřebu jednoduchých a spolehlivých řešení, jakož i potřebu postupovat krok za krokem s každým klientem během jeho růstu a poskytnout mu široké spektrum řešení pro všechny možné objemy výroby. Úspěch tohoto přístupu se šíří po celém světě a Rilecart se pouští do značné mezinárodní expanze.

Na pozadí tohoto úspěchu vytvořil Rilecart silnou síť prodejců a otevřel kanceláří ve Velké Británii, Singapuru a USA v 80. a 90. letech. Pro zdůraznění toho, co se stalo skutečně globálním scénářem, Rilecart přijímá logo „Wirebind International“. Zároveň společnost zavádí postupy kontroly kvality, které vedou organizaci a použité výrobní technologie k bezkonkurenční úrovni výkonu a spolehlivosti.

V současné době je společnost prostřednictvím konsolidované sítě prodejců a místních kanceláří vedoucím leadrem v oboru a představuje jednu z nejdynamičtějších a nejinovativnějších společností v oblasti mechanického vázání.

Společnost Rilecart usiluje, aby byly stroje co nejlépe využívány a obsluha byla schopna efektivně provádět běžné operace změny nástrojů a formátů. Náš technický personál je proto k dispozici pro správnou instalaci nových strojů a pro zaškolení vašich techniků ve vaší společnosti. V případě technických problémů nebo součástek podléhajících normálnímu opotřebení vám rádi poskytneme telefonické bezplatné poradenství či se dohodneme na daším postupu.  Stroje jsou  jednoduché a spolehlivé: z tohoto důvodu je snadné lokalizovat možné problémy, stejně jako je stejně snadné vyměnit například pás nebo některé  součásti. Náhradní díly jsme schopni zaslat co nejdříve, díky značným zásobám i pro ty nejstarší modely. V případě zvláštních problémů je naše servisní středisko s interními nebo autorizovanými techniky připraveno vám přímo a rychle pomoci. K dispozici je také rychlá a efektivní služba pro broušení děrovacích jednotek a pro opravu strojů.

Rilecart v současnosti vyrábí širokou škálu strojů pro průmyslové a profesionální použití. Vázací, perforovací stroje a linky jsou určeny pro knihařské a tiskařské provozy s důrazem na vysokou kvalitu knihařských dokončovacích prací.