Dnešní inspirace je jednoduše jahodová. Já prostě miluju jahody, jahodovou zmrzlinu, marmeládu, jahodové smoothie aaa jahodové knedlíky. Léto a jahody prostě patří k sobě, s tím se mnou asi budete souhlasit :) Jestli jste se letos nestihli dost namlsat jahod a udělat si nějaké zásoby na zimu, pojďme si alespoň udělat takovou vzpomínku na končící sezónu.

Jahoda z papíru
vydrží celý rok :) je to super rychlá a jednoduchá krabička na malou drobnost. Zvládnete ji i s dětmi třeba za deštivého letního počasí.

Co budeme potřebovat:

kreativní papír galeria papieru gramáže - nejlépe v červené barvě (Holland, Iceland, Florida) a v zelené barvě (Satina, Iceland, Millenium, Holland)
oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo
rýhovací a řezací podložku
šablonu
nůžky
provázek nebo stužku
obsah dovnitř krabičky

1. Vytiskněte si šablonu přímo na vybraný papír, což je rychlejší a méně pracná varianta. Pokud takovou možnost nemáte vytiskněte šablonu na klasický kancelářský papír, vystřihněte a pak obkreslete na finální papír. Dále narýhujte dle přerušovaných čar rýhovacím nožem a mírně ohněte.
 


 


 
2. Takto připravený základ si můžete buď takto ponechat nebo ještě dozdobit. Např. dodělat tečky bílým nebo permanentním fixem. Já jsem zdobila bílou poscou a s výsledkem jsem spokojená. Bílá je výrazná, nevybledla a drží.

 

 

3.  Teď už může přistoupit k lepení a kompletaci. Nejprve slepíme lepidlem či lepící páskou jahodu dohromady a poté si vybranou stužkou či provázkem stáhneme horní část. Provlékneme jednotlivými dírkami a stáhneme, stužku protáhneme dírkou v listu a zavážeme na mašličku.

 

Tak zábavné tvoření a spoustu slunných prázdninových dní :)