Co budeme potřebovat?

 

rýhovací podložku, nůžky, lepidlo, papír a rýhovací nůž, další drobnosti na zdobení (stužky, ozdoby, výřezy, flitry..)

 
1. Vezmeme si nejdříve základní papír, z kterého bude krabička vyrobena. Velikost záleží na tom, jak velkou krabičku potřebujete. My použijeme papír velikosti A4, takže krabička může mít maximální velikost strany 7 cm.  Vyřežte si oblíbeným nožem čtverec o velikosti 21x21 cm.2. Čtverec papíru si narýhujte ve vzdálenosti 7 cm z každé strany. Vznikne tak síť 9-i čtverců.3. Pro zhotovení otevírací krabičky (krabičky exploding) odstřihněte čtyři venkovní čtverce podél rýhovacích čar. Pokud by jste raději klasickou krabičku, která se po otevření nerozpadne (neotevře), stačí narýhované díly ohnout a nastřihnout 2x naproti sobě a slepit.

 

4. Nyní potřebujete zhotovit vrchní část krabičky. Výběrem materiálu máte možnost ovlivnit konečný výsledek. Když zvolíte stejný stejný papír, jako u spodní části, můžete dále experimentovat dolepováním dalších papírů a vrstev nebo zvolte jiný, výrazný papír a tím si práci zjednodušíte. Ukážeme si obě varianty.

Vyřežte si čtverec o velikoti 9,4 x 9,4 cm ( o  2,5 cm na každé straně delší než dno krabičky). Ten narýhujte ve vzdálenosti 2 cm od okraje. Narýhované díly složte a nastřihněte pouze dvě protilehlé strany a slepte.


5. V případě vrchní částikrabičky ze stejného papíru si dále připravte něco na zdobení - 4 obdélníky ( 1,5 x 7 cm - tedy o něco menší než stěna) a 1 čtverec ( 7x7 cm) , které nalepíte na venkovní strany složené a slepené vrchní části krabičky. Práce je zdlouhavější, ale výsledek stojí za to, co myslíte? Počet vrstev a možností zdodení je pouze na Vaší fantazii.6. Teď se pustíme do zdobení vnitřní části krabičky, která se po otevření rozloží. Opět je vše na Vaší fantazii a možnostech. My tentokrát zvolíme stejný zlatý papír, jako na víčku a vystřihneme si 5 čtverců o velikosti 6,8 x 6,8 cm. Pokud by jste chtěli zdobit i venkovní stěny krabičky, pak vystřihněte ještě o 4 čtverce více. Čtverce nalepte a dozdobte, jak se Vám líbí. Na fotu níže je ještě ukázka vytvoření kapsičky, může sloužit na peníze či vložení vzkazu. 7. Krabička je téměř hotová, stačí zkompletovat, na dno vložit malou drobnost, jako překvapení a JE TO!

Výsledky mohou mít různou podobu. Podívejme se na závěr na několik inspirací, jelikož té není nikdy dost a každému se líbí něco jiného.

Krabičku můžete převázat jednoduše stužkou a po rozvázání se otevře (chcete-li exploduje) nebo víčko ještě ozdobit výřezy či třpytivou samolepící fólií.

 


A jak to může vypadat uvnitř? PŘEKVAPIVĚ.