Připravili jsme pro vás návod na zhotovení krabičky. Hodí se na různé příležitosti a je to snadné a nenáročné.  Můžete také vyzkoušet velmi populární krabičky na peníze nebo také exploding boxy,

Pokud rádi tvoříte, máme pro vás více nápadů a inspirací na papírové tvoření


Co budete potřebovat?

rýhovací podložku, nůžky, lepidlo, ozdobný papír a rýhovací nůž, další drobnosti na zdobení (stužky, ozdoby, výřezy, flitry..)

 

1.  Začneme základem, z kterého bude krabička vyrobena. Velikost paíru záleží na tom, jak velkou krabičku potřebujete. My použijeme papír velikosti A4, takže krabička může mít maximální velikost strany 7 cm.  Vyřežte si oblíbeným nožem čtverec o velikosti 21x21 cm.
 
2. Čtverec papíru si narýhujte ve vzdálenosti 7 cm z každé strany. Vznikne tak síť 9-i čtverců.
 
3. Pro zhotovení otevírací krabičky (krabičky exploding) odstřihněte čtyři venkovní čtverce podél rýhovacích čar. Pokud by jste raději klasickou krabičku, která se po otevření nerozpadne (neotevře), stačí narýhované díly ohnout a nastřihnout 2x naproti sobě a slepit nebo využít tuto šablonu.

 

 
4. Nyní potřebujete zhotovit vrchní část krabičky. Výběrem materiálu máte možnost ovlivnit konečný výsledek. Když zvolíte stejný stejný papír, jako u spodní části, můžete dále experimentovat dolepováním dalších papírů a vrstev nebo zvolte jiný, výrazný papír a tím si práci zjednodušíte. Ukážeme si obě varianty.

Vyřežte si čtverec o velikoti 9,4 x 9,4 cm ( o  2,5 cm na každé straně delší než dno krabičky). Ten narýhujte ve vzdálenosti 2 cm od okraje. Narýhované díly složte a nastřihněte pouze dvě protilehlé strany a slepte.

 

 
5. V případě vrchní části krabičky ze stejného papíru si dále připravte něco na zdobení - 4 obdélníky ( 1,5 x 7 cm - tedy o něco menší než stěna) a 1 čtverec ( 7x7 cm) , které nalepíte na venkovní strany složené a slepené vrchní části krabičky. Práce je zdlouhavější, ale výsledek stojí za to, co myslíte? Počet vrstev a možností zdodení je pouze na Vaší fantazii.

 


 
6. Teď se pustíme do zdobení vnitřní části krabičky, která se po otevření rozloží. Opět je vše na Vaší fantazii a možnostech. My tentokrát zvolíme stejný zlatý papír, jako na víčku a vystřihneme si 5 čtverců o velikosti 6,8 x 6,8 cm. Pokud by jste chtěli zdobit i venkovní stěny krabičky, pak vystřihněte ještě o 4 čtverce více. Čtverce nalepte a dozdobte, jak se Vám líbí.  Můžete vytvořit i kapsičku na peníze či vložení vzkazu. 

 

7. Krabička je téměř hotová. Stačí skompletovat, na dno vložit malou drobnost, jako překvapení a darovat !

 
Papírové krabičky mohou takovou podobu, jakou jí sami vtisknete. Použijte třeba na dozdobení stužku nebo další ozdoby, jako výřezy či třyptivou fólii.

 
 

A jak to může vypadat uvnitř? PŘEKVAPIVĚ 


Chcete ještě více inspirace na tvoření?  Podívejte se na další nápady.