košíček z papíru

 
Rádi by jste překvapili a obdarovali své blízké něčím netradičním? Překvapte je k narozeninám či jinému výročí košíčkem vyrobeným z papíru! Věřím, že udělá radost a poslouží i jako hezká dekorace.

 
 
Co budete potřebovat:

scrapbook papír galeria papieru (minimálně formát 30x30 cm)
ozdobný papír galeria papieru
oboustranná lepicí páska nebo lepidlo
rýhovací podložka
nůžky
stužka

 
1. Vezměte si scrapbookovou čtvrtku a ustřihněte/ vyřežte čtverec o velikosti 30x30 cm.  Čtvrec narýhujte od okraje v rozestupech 2cm, poté 2x ve vzdálenosti 8,7cm a znovu 2 cm (viz šablona). Papír otočte o 90 stupňů a znovu proveďte stejné rýhování, jako na šabloně. Odřízněte nebo odstřihněte rohové proužky ze všech čtyř stran, jako je vidět na obrázku vpravo.

 
 
 

2. Nařízněte/ nastřihněte středové rýhy až ke střednímu narýhovanému pruhu, jak je vidět níže a podlepte 4 krajní úzké rohové obdélníky oboustrannou lepící páskou.
3. Přilepte k sobě jednu a druhou stranu, aby vznikl tvar krabičky.


4. Přípravte si dekorativní papírové proužky z jiného papíru, čímž docílíte kontrastního zdobení.  Vystřihněte si 6 proužků z ozdobného papíru hladký růžový o šířce 2 cm a délce 29 cm. Pruhy si narýhujte v rozestupech 10 cm, 9 cm a 10 cm.
 

5. Naneste lepidlo na střední narýhovanou část každého proužku a nalepte na dno krabičky. Nejprve nalepte oba postranní pruhy na dno krabičky (cca 0,5 cm od okraje) a poté jeden uprostřed. Krabičku otočte o 90 stupňů a nalepte další 3 proužky do kříže. Vznikne taková mřížka.
 
kosicek_návod
 

6. Nyní natřete lepidlo pouze na okraji každé volné části proužku a ten přilepte k hornímu okraji krabičky. Proužek se sám prohne a dostane krásný zaoblený tvar. Nyní ohněte a přílepte přečnívající okraj krabičky přes nalepené proužky.

 


7. Teď si vyrobíme rukojeť.  Odřízněte ze stejného papíru, jako jsou proužky pruh 2,5 cm o délce 29 cm a na něj pruh užší asi 2 cm ze scrapbook papíru (stejný, jako základ košíčku) a přílepte doprostřed.  Hotovou rukojeť přilepte dovnitř koše oboustrannou páskou nebo horkovzdušnou pistolí.
 

8. Rukojeť můžete dozdobit stuhou vyrobenou z mašle a přilepit horkovzdušnou pistoli . Váš košíček je dokončen.

Nyní už nezbývá nic jiného než košík naplnit a jít blahopřát!