Velikonoce nám již klepou na dveře a jaro je ve vzduchu. Tak přestaňte na chvíli s jarním úklidem a pojďte se s námi podívat na trochu tvoření. Je to zábava i relax zároveň.

Prohlédněte si naše tipy, jak zpestřit velikonoční výzdobu či potěšit koledníky trochu jinou odměnou. Vyrobit lze přáníčka, visačky, krabičky na bonbóny či drobnosti.

Využila jsem můj oblíbený kraftový papír od Galeria Papieru. Má všestranné využití, ikdyž jde o velikonoce. Toto přání je jednoduché a výrazné díky kombinaci výrazně kontrastních barev. Ani velikonoční přání nemusí být vždy pokryté spoustou barev, takže pokud máte rádi jednoduchost a velikonoce v přírodním stylu zkuste to letos jinak.

Vezměte si k ruce čtvrtku hnědého kraftového papíru, jako základ přání. K jeho přírodní struktuře a vysoké gramáži se hodí téměř jakákoli kombinace. Jelikož jsem se chtěla vyhnout překombinovanosti, použila jsem pouze bílý papír standard Len, na který jsem si nakreslila a vystřihla větší vajíčko. Jde to dobře. Pak jsem se pustila do složitější části a to zajíčka. Podle šablony jsem obkreslila tužkou na zadní stranu vejce a vyřízla. To mi tedy dalo zabrat více, vyřezat ty oblé tvary...
 
velikonocniprani_kraft

Získala jsem tak hotového zajíčka i jeho obrys na vajíčku.  Pak už to šlo rychle, zajíčka jsem přilepila přímo na základ lepidlem, můžete použít i oboustrannou pásku. Vedle jsem nalepila vejce pomocí 3D čtverečku. Do spodní části  jsem už jen nalepila ozdobnou stuhu pomocí lepidla.

Moc se mi líbí, jak k sobě tyto papíry ladí a díky kontrastu působí velmi čistě :-)
 

A protože je přání velmi jednoduché, pustila jsem se ještě do druhého. Tentokrát jsem na kraftový papír v zelené barvě lepila jednotlivé části a vrstvila, aby vznikla hlava zajíčka.
 
velikonocniprani_zajda

Zajíce jsem chtěla ve světlých barvách, takže jsem záměrně zvolila znovu podkladový  kraftový papír. Tmavý základ má tentokrát zelenou barvu, aby zajda vynikl ještě více. Nejdřív jsem si tužkou nakreslila oválné uši a hlavu na papír Křišťál bílý a vystřihla. Je to určitě náročnější než použít hotové výseky, ale myslím, že to zvládne určitě každý a je to chvilka. 

Poté další dva oválky z papíru Růže ivory a nos, ten si zajda zaslouží krásně růžový. Pak už jen nalepit a zkompletovat. Základní části jsem lepila lepidlem, nos je nalepený pomocí 3D čtverečku. Dokreslila jsem detaily obličeje černým fixem a přidala na jedno ucho mašličku ze stužky. Líbí se mi různé nápisy, které se dělají razítky, ale jelikož takové nemám, využila jsem zbylý bílý papír a nápis Veselé Velikonoce natiskla a vystřihla.

Pokud rádi vystřihujete, tak doporučuji, je to prima relax, díky kterému vzniknou takto jednoduchá velikonoční přání.


Na závěr bych ráda ukázala třetí variaci na velikonočního zajíčka, tentokrát jako dárek pro malé koledníky. Jednodušší už to být asi nemůže.
 

Opět obkreslená jednoduchá šablona zajíce a vystřižená tentokrát z lesklého papíru premium Satina zelená. Na závěr pouze svázáno přírodním provázkem.

Přeji vám krásné jaro a Velikonoce .