Dnešní inspirace pro Vás je již jarní a velikoční.  Sluníčko svítí, květiny začínají kvést, příroda se probouzí po zimě a přináší naději a barvy do našich životů. Velikonoce jsou určitě skvělou příležitostí udělat sobě či blízkým něco hezkého. Nepotřebujete žádnou speciální šablonu a pokud rádi kreslíte či vybarvujete, tak si to taky užijete.

Co budeme potřebovat:

kreativní papír galeria papieru gramáže - nejlépe v zelené barvě (Listy) a libovolný scrapbookový papír (Retro inspirace)
oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo
rýhovací a řezací podložku
nůžky
pastelky

 1. Vystřihneme si obdélník ze zeleného základu o velikosti 29x10,5 cm. Nyní si ho narýhujte z jedné strany 15 cm a z druhé 7,5 cm a ohněte do tvaru písmena Z, jako na fotce níže. Dále si vystřihněte 3 obdélníky - 1 kus o velikosti 7x10 cm  a druhý 6,5 x10 cm (pro tento vyberte spíše jednobarevný papír, tady pak můžete napsat velikonoční přání/vzkaz), 1ks 14,5x10 cm. Jednotlivé obdélníky budeme lepit v následujících krocích.
 
 


Schéma pohlednice: 
2. Dále si vystřihněte ze stejného papíru, jako je základ obdélník o velikosti 11,5x8,5 cm a menší raději jednobarevný o velikosti 11x8 cm. Na ten menší nakreslete, nalepte či vytiskněte velikonoční motiv. Já jsem natiskla kuřátko ve skořápce a vybarvila. Obrázek nalepte na základ.

 

 

3.  Teď už může přistoupit k lepení a kompletaci. Nejprve nalepíme lepidlem či lepící páskou obdélníky vystřižené v prvním kroku. Uprostřed umistěte obdélník určený pro velikonoční vzkazík. Kartičku s kuřátkem nalepte doprostřed úzkého obdélníku, který bude na čelní straně po složení celého přání. Aby byl celkový dojem, co nejlepší je možné ještě před kuřátko přelepit kartičku (velikost 2,8x9 cm) např. s textem veselé velikonoce.
 

 
4. Zbývá posledních pár detailů, aby celé přání drželo pohromadě. Na delší zadní stranu je potřeba připevnit kolečko (průměr 3,5 až 4 cm), nejlepší variantou je připevnění pomocí ozdobného špendlíku/ svorky (což je hřebíček s dvěmi plochými nožičkami). Do papíru uděláte dírku, protáhnete hřebíček a zespoda rozevřete nožičky. Ze zadní strany, pak také můžete nalepit kolečko a začistit tak nožičky. Pokud nemáte, tak jako já - první kolečko jsem připevnila sešívačkou a pak nalepila druhé, kterým jsem sponku zakryla, totéž ze zadní strany přání. A máme hotovo. 

 

Tak zábavné tvoření a spoustu slunných jarních dní a probouzející se přírody :) A samozřejmě krásné velikonoční svátky.