O jmeniny a narozeniny není během celého roku nouze, takže jestli přemýšlíte, jak zabalit malou drobnost či dobrotu pro svou drahou polovičku tak mám pro Vás jednoduchý návod, jak na ni.


Co budete potřebovat?

základ pro výrobu krabičky – karton vyšší gramáže
oboustrannou lepicí pásku
lepidla
papíry Galeria Papieru -  mřížka bílá, mika modrá, béžový kraft, listy olivová
knoflíky
rýhovací a řezací podložku
řezačku
nůžky
tavnou lepicí pistoli


 
1.    Připravte si základ pro výrobu krabičky z libovolného kartonu vyšší gramáže. Nejlépe nějakého tvrdého bílého či kraftového papíru. Rozměr může být např. 10x15x2 cm. Obal na krabičku musí být o malinko větší tak o 2-3 mm, aby se dal pohodlně nasunout. Jakmile si narýsujete a vystřihnete základ, přistupte k lepení.
 

 
2.    Na vnější obal krabičky použijte podobnou šablonu. Vystřihněte z papíru galeria papieru – mřížka bílá a slepte.    Na to už přijde zdobení - sako a košile s kravatou. Nezapomeňte ještě vystřihnout prostor pro košili.
 

3.    Z papíru Listy olivová vystřihněte kravatu (tvar, použité rozměry viz šablona) a papír složte na polovinu pro zajímavý 3D efekt nebo zvolte místo ní třeba motýlka.   Z papíru Kámen ivory vystřihněte vsadku s límcem, která tvoří košili. Nastřihněte pruh určený pro límec z obou stran a ohněte podle rýhovacích čar, vlepte kravatu a celé vsaďte         do trojúhelníku na vnějším obalu. Konce límce sestřihněte podlepotřeba a přilepte.       
 
                          
             

4.  Zbývá dodělat sako z papíru Mika modrá. Šablona na sako je téměř stejná, jako vnější obal krabičky. Nyní stačí doladit detaily. Vystřihněte kapsičku ze stejného papíru ve tvaru obdélníku, zaoblete rohy a okraj ohněte, dovnitř vlepte trojúhelníkový kapesníček. 
 

 

5.    Takto zabalený malý dárek potěší muže, dědečky či kolegy z práce.