Máte spoustu fotografií a rádi si je prohlížíte či se jimi obklopujete? Chcete si zachovat vyjímečné okamžiky či milníky zachycené na fotografiích? Zkuste tento jednoduchý rámeček, není to nic složitého a navíc můžete zrecyklovat použitou krabici.  

 
Co budete potřebovat:

kreativní papír galeria papieru nižží gramáže nejlépe od 100 - 200 g/m2 nebo scrapbooking papír
lepenkový karton jednovrstvý
oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo
řezací podložku
nůžky nebo nožík


A jak na to?
 
1. vyřežeme si z lepenkového kartonu základ fotorámečku. Může být hrubší karton. Vypadá to i lépe, protože rámeček není tak plochý a je hlubší. Musí to být dva čtverce/obdélníky stejné velikosti. Ty pak tvoří horní a spodní část fotorámečku. Tvar a jeho velikost je zcela na Vás, případně na velikosti fotky, kterou chcete do rámečku použít.
Poté do jedno z nich vyřežeme otvor, který vytvoří přední část rámečku. (doporučuji počítat s okrajem kolem fotky, ale záleží, co se líbí Vám). U našeho rámečku je spodní okraj širší, aby byl rámeček zajímavější.

 
 

 
2. vezmeme si přední základ rámečku z lepenkového kartonu a oblepíme u obou stran oboustrannou lepící páskou. Nejprve strhneme lepící pásku z jedné strany a přiložíme na vybraný dekorační či scrapbookový papír. Nyní si vyřežeme střední část papíru. Nožíkem řežeme od jednotlivých vnitřních okrajů rámečku dostředu a poté odřežeme okraje (vznikne malý otvor uvnitř ozdobného papíru). Nyní si odtrhneme lepící pásku z druhé strany předního rámečku. A postupně ohýbáme ozdobný papíry na vnitřní okraje rámečku a lepíme. Vznikneme nám krásný přední díl fotorámečku, do kterého potom vložíme FOTO
 
 
   

 
 
3. V dalším kroku si nalepíme znovu lepící pásku na tu část, kterou jsme právě ohýbali a přilepíme na ni zadní část rámečku. Je dobré nejprve na zadní část rámeček nalepit bílý či jiný papír, který chceme, aby byl vidět potom pod fotkou v rámečku.  Nakonec zbývá dolepit vnější část rámečku. Takže opět oblepíme samolepící páskou kolem okraje rámečku. Nejprve si vystřihneme vnější rohy papíru, spíše zešikma (vystřihneme takový růžek). Jednotlivé hrany postupně lepí a taháme, aby se papír krásně vyhladil a obepnul rámeček. Jednotlivé strany/hrany fotorámečku je dobré vyhladit kolmo k rámečku knihařskou kostí nebo rýhovacím nožíkem. krásně se vyrovnají a lépe vyniknou. Pokud chceme mít krásnou i zadní stranu rámečku oblepíme i ze zadní strany bílým či jiným papírem.
 
 
 

 
4. A rámeček máme hotový. Fotorámeček může viset na stěně či stát na stole (stačí udělat z pevného kartonu malé áčko a přilepit zezadu). Rámeček můžete dozdobit dle vlastní fantazie :)

 
 Hodně radosti při tvoření!