Prázdniny mají zvláštní kouzlo, svobody, volna, prázdna...prostě ničeho. Kdo by to neměl rád? Tak se tomu poddejte a nemějte výčitky :) Pokud by jste, ale měli chuť tvořit a věnovat čas sobě, přinášíme nápad na hravé papírové šanony na Váš pracovní či školní stůl. S nástupem povinností se budou hodit a pomohou zorganizovat drobné předměty. A jsou vážně rozkošně milé :)


Co budete potřebovat:

kreativní papír galeria papieru vyšší gramáže nejlépe od 220 g/m2 výše na základ šanonu
kreativní papír galeria papieru gramáž 100 nebo 200 g/m2 se zajímavým potiskem či embosovaný
oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo
řezací podložku
šablonu
nůžky nebo nožík


A jak na to?
 
1. vytiskneme si či obkreslíme šablonu na vybraný základní nejlépe hladký či kraftový papír vyšší gramáže. Pokud máme, rýhujeme na rýhovací podložce nebo také pomocí pravítka a silou ohneme. Vzniklé rýhy ještě vyhladíme pomocí rýhovací kosti. Vše se tak lépe zpevní, vyrovná a nebude ve výsledku křivé. 
2. Takto připravený základ si nastřiheneme v naznačených linkách dole, abychom mohli vše zahnout a dát mu správný tvar. Doporučuji nejlépe zdobit vybraným papírem před lepením šanonu dohromady. Lepit můžete lepidlem nebo oboustrannou páskou. Oboustranná páska nezpůsobí zvlnění papíru, jako lepidlo a je to čistší práce, nicméně i lepidlo poslouží svému účelu. Nastříháme si pruhy potřebné délky pro zdobení. Dva širší na délku šanonu a dva užší na hloubku šanonu.

 

 
3. V dalším kroku už můžete přistoupit k lepení šanonu. Opět máte volbu, zda použít lepidlo nebo pásku. Pokud zvolíte pásku, pak doporučuji ve spodní části použít pásku, která je pevnější/silnější. Je možné si udělat šanonů více a případně je spojit dohromady, budou pak pevnější. Dají se do nich dát spíše drobnější a lehčí věci, např. obálky, pozvánky, pohlednice, věci na zdobení apod.


 
4. Pokud máte ještě obyčejný stojánek na tužky či fixy, doporučuji ho zkusit dozdobit a sladit s vyrobeným šanonem. Stačí si odstřihnout papír na šířku stojánku a nalepit. Výborně to jde opět s lepící páskou, krásně s to dá tak napnout a nebude se to hýbat. Může dozdobit šnůrkou, provázkem či drobnou dekorací. Stojánek může sloužit i na drobné, klíče, na tužky či kytičku.


Přeji krásný zbytek prázdnin a radost z tvoření!