Léto je konečně tady, teploty příemné až tropické, dostatek sluníčka a spousty květin :) Inspirace je teď kolem opravdu spousta a kdo by neměl těch květin venku dost, může si vyrobit květinovou dekoraci z papíru. Tentokrát tedy inspirace ryze květinová

Hotovou květinu můžete použít, jako dekoraci stěny či dveří. Velmi efektně vypadají různé velikosti v jednom aranžmá.Co budete potřebovat:

kreativní papír galeria papieru gramáže 200-220 g/m2 - nejlépe dva kontrastní odstíny
oboustrannou lepicí pásku nebo lepidlo
řezací podložku
šablonu
nůžky nebo nožík


A jak na to?

1. nakreslit nebo vytisknout si šablonku, a to ve 3 různých velikostech listů (z každé velikosti 7krát). Poté si je obkreslit na vybraný papír v potřebném počtu a vystřihnout. Výsledná velikost květiny se odvíjí od velikosti okvětních listů. Květina z fototutorialu má v průměru téměř 1 m, největší okvětní list byl stříhán, jako maximální velikost  z formátu A4.

2. když máte vystřiženo, vezměte si třeba ty největší listy a přistoupímek lepení. lepíme široký okraj k sobě do takového kornoutku. Výborný tip: po slepení
použijte kolíček než lepidlo dostatečně zaschne, krásně podrží papír na místě. Poté můžete lepit další velikost listů...stříháme, lepíme, včetně nejmenší velikost okvětních listů.

3. -4.  jakmile jsou všechny okvětní listy hotovy, vystřihneme si kruh z papíru, jako základ na který se postupně listy lepí. Jednotlivé velikosti okvětních listů můžeme nejprve vlepit do sebe a pak lepit celé najednou, nebo jednotlivě.

4. uvnitř základního kruhu vznikne prostor pro pestík. Na ten stačí rozstřihnout papír A4 podélně a delší okraj slepit, aby vznikl takový rukáv. Ten se pak nastříhá nůžkami, cca 0,5 cm z neslepené strany a sroluje.