Slov uznání a vděčnosti není nikdy dost. A když ho doplníte malým sladkým překvapením v krabičce určitě uděláte radost. Příležitost na obdarování se najde vždycky. Buďte vděční za to, co pro nás v životě druzí udělali a vyjádřete lásku třeba malými čokoládkami v elegantní krabičce.


Co budete potřebovat:

kreativní papír galeria papieru Kraft červená, Love ivory
oboustranná lepicí páska nebo lepidlo
rýhovací podložka
nůžky
stužka, krajka a drobnosti na dozdobení
obsah dovnitř krabičky


1. Z papíru Kraft červená si vystřihněte nebo pomocí řezačky uřízněte obdélník 21x11 cm a narýhujte na podložce  z každé strany 10 cm a ohněte. Díky použití  dvoubareného papíru získá krabička zajímavější vzhled.  Z vnější strany bude přírodně béžová a po otevření červená.

 


 
2. Doprostřed obalu krabičky nalepte oboustrannou lepící pásku a ustřihněte stuhu o délka minimálně 45 cm.   Nalepená stuha by měla přečnívat přes okraje krabičky minimálně 12 cm z každé strany,  aby se dala dobře zavázat.

 

 

3. Nyní si vystřihněte obdélník o velikosti 9,5x10,5 cm z papíru Love ivory, který použijete na ozdobení vnějšího  obalu  krabičky.

Druhý obdélník o velikosti 14x6,5 cm poslouží,  jako vnitřní kapsa třeba na menší čokoládky. Na kratší straně obdélníku narýhujte nejdříve ve vzdálenosti 0,5 a poté 1 cm od okraje z každé strany.  Na delší straně narýhujte také od okraje 0,5 a poté 1 cm. Vnější rohy obdélníku odstřihněte. Na vzniklé 3 vnější narýhované okraje nalepte oboustrannou lepící pásku a vlepte z vnitřní strany obalu krabičky. Okraj můžete libovolně ozdobit. Zdobila jsem nalepenou krajkou.

Nyní přilepte vystřižený obdélník  na vnější stranu obalu krabičky a připravte věci na zdobení .Tady už je prostor na vaší fantazii či toho, co máte k dispozici. Hodí se například vystřižená srdíčka, můžete znovu použít krajku na okraj či mašli z provázku apod.
 

 
4. Posledním krokem je naplnit obsah či vložit kartičku s věnováním, krabičku zavřít a zavázat stužku.

 

Tak ať se dárek líbí a obdarovanému příjemné pochutnání :)