Hlavní svatební sezóna u nás trvá od jara do začátku podzimu. Ikdyž každá sezóna v roce má své kouzlo a příznivce. Pokud se na organizaci vlastní svatby chystáte, čeká Vás jistě spousta zařizování a příprav - výběr termínu, místa, šatů, organizace, focení, zábavy apod. Na co nesmíte jistě zapomenout jsou svatební tiskoviny, v nichž se zrcadlí styl celé svatby.
Největší pozornost bývá věnována svatebnímu oznámení. Je to je mimochodem první věc, kterou dostanou Vaši hosté do rukou a korunuje ji svatební obálka. Kromě oznámení budete potřebovat jmenovky na svatební stůl, tištěné menu-kartičky či program svatebního dne. Dekorace a a doplňky už dnes najdete v nepřeberných barvách.

 


Máte rádi čisté linie a minimalismus nebo extravaganci a zdobnost?

Ať je vaše představa o svatbě svěží, nadčasová nebo romantická, určitě bude nezapomenutelná a tomu budete chtít podřídit její styl a místo. Vzít se můžete na pohádkovém zámku, v  přírodě, radnici prostě kdekoli.  Perfektně se dá využít atmosféru místa a sladit ji s šaty a svatební výzdobou. A na detailech prostě záleží.

Klasická či romantická svatba se zpravidla nese v klasických, nenásilných barvách, formálním stylu a jemných dekoracích. Ideální příležitost pro obálky bílé s jemnou perletí či jemným potiskem růží.

Se studenými barvami barevného spektra ladí spíše obálky stříbrné, s teplými barvami obálky perleťové či zlaté. Stále in je růžová a všechny její odstíny, dobře se kombinuje se šedou, zlatou, mintovou.

 


Rustikální svatba je založena na blízkosti k přírodě, přírodních materiálech a krémových/ pudrových odstínech, krajce a originální výzdobě. Doplňky tvoří jutové provázky, výřezy, květinové motivy.

Přirozenost jde ruku v ruce s recyklovanými a přírodními odstíny. Své místo, zde mají kraftové papíry a kraftové obálky či perleťové obálky v barvě ivory. Přírodní tmavé odstíny obálek skvěle vypadají s ivory odstíny papíru. Prim hrají barvy tlumené, s jemným decentním písmem.Extravagantní svatba to je barevnost, netradičnost a porušení tradic. Chcete se odlišit? Sáhněte po obálkách barevných tmavě modré, tmavě zelené, červené nebo černé. Barev se není třeba bát. A nezapomeňte na detaily a ozdoby. Pokud chcete jít ještě dál použijte portréty či kresby doplněné netradičními texty. Třpyt, kamínky, lesk, saténové mašle.Při hledání toho pravého svatebního oznámení můžete vybírat z bezpočtu druhů papíru, kombinovat tradičně či netradičně. Meze se nekladou. Chcete-li mít svatební oznámení opravdu osobní, nechte si na něj třeba vytisknout společnou fotografii či nějaký oblíbený citát. 


Praktická rada závěrem:

Počet svatebních oznámení je orientačně daný počtem rodin či párů na svatbě + 2-3 kusy si ponechte na památku + cca 5 kusů přiberte navíc + 1-2 nechte pro potřreby focení. Nezapomeňte, že obálka dělá první dojem!

Pokud chcete pamatovat i na malý dárek pro hosty, připravte malé papírové krabičky s poděkováním. Koláčky, makronky či bonbony ke kávě na druhý den udělají radost každému