Papír je jedním z nejpoužívanějších materiálů a je od pradávna spjat s historií lidstva. Je významným nositelem myšlenek a hodnot či slouží k výměně informací. Setkáváme se s ním dnes a denně v domácnosti, škole, kanceláři, architektuře, průmyslu či obchodě.

Vraťme se ovšem na chvíli na začátek, do Číny roku 105 n.l., kde se datuje  počátek výroby papíru. Prapůvodním základem slova papír je staroegyptský výraz PAPYRUS, základní surovinou byla stébla šáchoru papírodaného.
Papír byl záhy po rozšíření využíván v mnoha oblastech a nesloužil vždy, jako materiál na který se píše. Na dálném východě byl dokonce využíván i v architektuře a sloužil třeba k oddělování místností. Známé jsou papírové lampiony a kdo by neznal několiksetletou tradici origami.

I přes veškeré vymožnosti dnešního digitálního světa papír nevymizel a stále zůstává ceněný a hojně využívaným materiálem.  Do jisté míry dochází k omezení jeho role, jako nosiče informací, na druhou stranu se posílala je ho role v síle sdělení. Dokáže zapojit naše smysly, jako hmat a zrak a to moderní digitální prostředky v takové míře neumí. Díky papíru dokážeme vytvořit něco originálního, papír v sobě může nést osobnost, kreativitu a cit svého tvůrce.  Představte si dotek papíru v ruce…v každém z nás to vyvolá jinou emoci.

Proč ozdobný papír Galeria Papieru?

Jedná se jedinečnou kolekci přes 100 druhů kreativních (dekorativních nebo vizitkových) papírů v různém barevném provedení a strukturou vhodnou pro kancelářské, komerční i domácí použití. Balení obsahuje zpravidla 20 kusů archů velikosti A4 v různé gramáži provedení 100, 220, 230, 250 a 275.  Je tedy z čeho vybírat.

Mezi dlouhodobě oblíbené patří zejména matné papíry. U povrchově strukturovaných papírů pak při volbě hraje  roli osobnost a individuálních kreativita tvůrce. Obecně platí, že barevné papíry bývají často více prašné než klasické bílé. Prašnost se zvyšuje barvením papíru. Barevné papíry neslouží pouze pro děti k vystřihování a lepení, ale můžete je použít pro zvýraznění reklamy, firemních zpráv apod. Lesklé a metalické papíry jsou vhodné pro slavnostnější příležitosti či extravagantnější pojetí.

Co lze s papírem dělat?

Vhodné  jsou pro vysekávání, tisk, rýhování, skládání, ražbu, zaoblování rohů nebo řezání. Jemnější matné struktury pro psaní a osobní korespondenci.

Názor odborníka na tvoření z papíru Galerie papíru

A co lze vyrobit?

•    pozvánky
•    vizitky
•    přání
•    oznámení
•    menu
•    papírové dekorace. Méně netradiční, ale o to více originální jsou minialba, skládačky, krabičky, taštičky, visačky, boxy apod.

Pojďme se na to rovnou podívat....


 Vybrané kategorie: 
Galerie Papírů