Letošní rok uvedla na trh firma Elcoman novou řadu skartovaček KOBRA  .1 a .2 new line. Rozhodla se tak rozšířit nabídku o zcela nový design a vyslyšet požadavky odběratelů. Zaměřili se na skupinu skartovaček pro středně velké kanceláře s 7-10 uživateli. Po velmi vydařené a novodobé řadě TS se pustila do nové výzvy, skartovaček s výdrží za lepší cenu pro uživatele.

Naši pozornost si proto získaly řady 260.1 a 300.1 právě díky nižší ceně oproti stávajícím řadám 260 a 300 a při zachování stejných nebo lepších technických parametrů. Kobra 300.1 je ideální pro ty, kteří ocení větší odpadní koš a tišší chod než je tomu u řady 300.Na první pohled je patrný jednoduchý design a přehledný ovládací panel. Opláštění skartovačky je vyrobeno z nábytkářského materiálu, který přispívá k tichému chodu i při plném zatížení. Obě řady zůstávají ve světlešedém provedení s modře podsvíceným logem KOBRA.
 
Zcela jedinečné provedení se ukrývá uvnitř. Při výrobě byla využita nové technilogie a využity speciální  uhlíkové kompozity. Kompozitní materiál je obecně řečeno materiál, který se skládá z několika materiálů, díky čemuž vznikne zcela nový materiál  se zcela specifickými vlasnostmi.  V tomto případě se tedy je dná o plast vystužený uhlíkovými vlákny.  Výsledkem jsou díly s  několikanásobně vyšší pevností a tuhostí při nižší hmotnosti materiálu.
Nejedná se ovšem o novinku, která by již nebyla v průmyslu využívána. Rozvoj využití kompozitních materiálů celosvětově roste. Poměrně dlouhou dobu se uhlíkové kompozity využívají při výrobě letadel, automobilovém průmyslu, sportovním vybavení apod.   

Již obvyklým benefitem a velkou výhodou skartovaček KOBRA je systém „energy smart“ kdy dojde k vypnutí stroje po 30 minutách nečinnosti a spotřeba elektrické energie je pak zcela minimální. Samozřejmostí je systém chlazení motoru a speciálně tvrzené ozubené soukolí z uhlíkové oceli pro vysokou odolnost proti opotřebení.
Snahou výrobce je technická dokonalost s maximálním účinkem při skartování. Skartovačky řady Kobra .1 a .2 se mohou pochlubit i řadou vylepšení  týkající se elektroniky, lepšího chlazení motoru či válců. 
Zkrátka lze očekávat, že se svou cenovou dostupností a technickým provedením zařadí mezi oblíbené a spolehlivé modely skartovaček KOBRA.
Mohlo by vás zajímat:
Technik radí:  Jak pečovat o skartovačku?


Vybrané kategorie:
Skartovačky řady KOBRA 260.1

Skartovačky řady KOBRA 300.1