Rozšířili jsme naše portfolio skartovaček o další zcela novou řadu skartovaček Wallner HD. Veškerou pozornost na sebe stáhnou svým designem a provedením. Dokonale se hodí do kanceláře i domů.
 
skartovackywallnerHD


Najdete u nich veškeré funkce běžné i u jiných typů skartovaček. Kromě skartace papíru, umožňují skartaci CD/DVD. Dnes velmi vyhledávanou separaci odpadu na papír a plast.  Ovládací panel je velmi přehledný a uživatelsky komfortní,  včetně dalších ukazatelů, jako světelná kontrolka naplněného koše, přehřátí skartovačky či jejího přetížení.  Při manipulaci jistě oceníte praktická mobilní kolečka skartovačky, při vysypávání koše příjde vhod průzor do odpadní nádoby.

 
 

Výrobce se snaží zaujmout především moderním designem a vyspělým technologickým zpracováním. Samozřejmostí je plynulý chod i po delším zatížení bez většího opotřebení. Motor je  spolehlivý i z důvodu ochrany proti přetížení, kdy se po přetížení zapne zpětný chod a po přehřátí se vypne a až do ochlazení motoru nejde zapnout.

Skartovačky Wallner HD jsou výkonné a dobře navržené, o čemž svědčí i pevné plasty koše i hlavy stroje. Celkově působí velmi dobrým a celistvým dojmem. Jejich design je nadčasový a ergonomický. Bílá barva působí velmi příjemně a je neutrální, hodící se do každého interiéru.

 

 

Chod je tichý, přizpůsobený i delší práci, při které se motor nepřehřívá ani nezvyšuje svou teplotu.  Uvedený výkon skartace je odpovídající a dá se na něj určitě spolehnout. Pokud je pro Vás důležité hledisko bezpečnosti nebo řešíte nové nařízení GPDR o ochraně fyzických osob,  pak  jsou pro Vás skartovačky řady Wallner HD ty pravé.  Díky jemnému cross-cutovému (příčnému) řezu splňují vyšší stupeň bezpečnosti D-důvěrné nebo T- tajné a jsou tedy velmi vhodné pro bezpečnou skartaci. Praktickým bonusem navíc bude méně časté vysypávání odpadního koše. Příjemnou výhodou, která šetří rozpočet je také to, že nemusíte používat odpadní igelitového pytle.

Základní řada HD 120 je dostupná ve dvou provedeních C4 (šíře řezu 4x30 mm) a typ C2 (šíře řezu 2x10 mm), který zároveň odpovídá vyššímu stupni utajení T (tajné). Objem odpadní nádoby má 20l, kapacita skartace 8-10 listů A4 80g papíru.
Střední řada HD 220 má pouze jedno provedení C4, tedy šíře řezu 4x20 mm, což odpovídá stupni utajení D (důvěrné). Odpadní nádoba má koš větší, 30l a kapacita skartace 14 listů A4 80g papíru. Vyšší řada HD 300 disponuje odpadním košem 38 l a kapacitou skartace 14-19 listů A4 80g se řadí stále do osobních skartovaček, zde máte na výběr opět ze dvou provedení C4 (šíře řezu 4x25 mm)a C2 (šíře řezu 2x10 mm).

Jak se zorientovat v nabídce?
 
Všechny jsou vhodné, jako osobní skartovačky pro 1-2 uživatele, určené pro menší či domácí kanceláře. Doporučená četnost skartace: občasná, s denní kapacitou skartace 100 - 1000 listů A4 dle vybrané řady. Určitě se zamyslete nad velikostí odpadního koše (podle toho, jak často budete chtít skartovat), Vámi potřebný stupeň utajení případně velikost řezných částic.

 

Skartovačky Wallner HD vypadají rozhodně dobře a svým uživatelům nabídnou velmi dobrou úroveň zabezpečení dokumentů. Spojují v sobě design a praktický funkční stroj.